איך מנחה נולדת ?

איך מנחה נולדת ?

מאת ליאת דביר, יועצת לשיווק מעשי

כבר שנה שאני מנהלת 'רומן' עם אורית פרץ, מייסדת 'איך סדנה נולדתהתשוקה לעמוד בפני קהל ולהעביר את כל הידע שהצטבר אצלי במשך השנים האחרונות שבהן אני מלווה בעלי עסקים קטנים רבים גוברת וגואה מיום ליום ובלי נדר בחודש הבא אממש זאת בסדנה בהנחייתי.

רגע אחד לפני אני רוצה לספר לכם על אורית פרץ שממחישה את הפתגם 'נאה דורש-נאה מקיים'. לפני כמה חודשים כשנרשמתי לסדנא חשבתי לעצמי שאקבל מספר כלים לבניית סדנא משלי ואולי סוף סוף אממש את חלומי.
כבר במפגש הראשון הבנתי והרגשתי שאקבל הרבה מעבר לכך. ונוכחתי לגלות סביב קבוצה של נשים איכותיות (אל דאגה, הסדנאות מיועדות גם לגברים) מכל תחום אפשרי: בנקאות,רפואת ילדים ועוד… אשר לכולן מכנה משותף אחד ברור: התשוקה לעמוד בפני קהל ולהוות כלי ואף צינור ללמידה.
כאשר כפי שמגדירה זאת אורית, מטרתו של המנחה להבדיל מהמרצה היא לשים את הספוט על הקהל ולא על עצמו.  הגדרה זו של ההבדל בין מרצה למנחה 'סגרה לי פינות' רבות ביני לבין עצמי באשר למקומי כיועצת,מדריכה ,מרצה ומנחה,והבנתי שמכל הכובעים, הכובע שמתלבש עליי הכי טוב ותפור למידותיי הוא זה אשר מאפשר לאחר לבטא את עצמו ולהתעצם ממש כשם שאני חשתי בסוף הסדנה אצל אורית  כשהגעתי הביתה עתה אני יכולה להסיר מעליי את הפרסונה ולומר שלום: "שמי ליאת דביר והיום אני אהיה המנחה שלכם".
כמה כוח יש בשקט הזה.
כמה עוצמה יש בהבנה שגם אם לא אומר את הדבר החכם הבא והדיון יתנהל בחדר ואני רק אתן לו מסגרת לקיום, יעלו ויבואו רעיונות ותובנות חכמות,לא פחות אם לא יותר, מאשר הרצאה של אדם אחד אשר מפיץ את מדרשו.
לעסק של אורית קוראים ESSENCE וכשמו כן היא, מייצרת תכלית ומסייעת לכל מי שמגיע אליה לסדנה למצוא את התמצית המזוקקת שלו עד שזו ארוזה ממש כמו שקיק של תה אשר הגרגרים שבו כולם יחד מרווים את הצימאון של הלוגם.
אני ממליצה באהבה ובהערכה רבה לכל מי שחפץ בכלים להנחיה ולעמידה מול קהל,
בין אם הוא/היא שכירים או עצמאיים מובטחת לכם סדנא מעשירה,מקצועית,מצחיקה והכי חשוב מבחינתי- מעשית.

כתבה איך מנחה נולדת


יצירת קשר

שם:

טלפון:

דוא"ל:

מתעניין ב:

תוכן: